UAT Panciu aduce la cunoştinţa publică

Astăzi 14 februarie 2023 pe raza administrativ-teritorială a Oraşului Panciu s-a desfăşurat o primă acţiune de capturare a câinilor fără stăpân, animalele urmând a fi transportate la adăpostul autorizat A.N.S.V.S.A al Asociaţiei pentru Supravegherea şi Protecţia Animalelor IVETS -ASPA IVETS, situat în Comuna Călugăreni, sat Uzunu, Judeţul Giugiu .

Câinii capturaţi şi înregistraţi în evidenţele adăpostului Asociaţiei pentru Supravegherea şi Protecţia Animalelor IVETS -ASPA IVETS pot fi revendicaţi sau adoptaţi după cum urmează:

a) în primele 7 zile lucrătoare de la data înregistrării în evidenţele adăpostului, câinii pot fi revendicaţi de către proprietari;

b) după expirarea termenului prevăzut la lit. a) şi până la expirarea termenului de 14 zile lucrătoare, câinii pot fi revendicaţi sau adoptaţi de către persoane fizice sau juridice, din ţară sau din străinătate, în condiţiile legii;

Revendicarea şi adopţia sunt gratuite.

Datele de contact ale adăpostului autorizat A.N.S.V.S.A al Asociaţiei pentru Supravegherea şi Protecţia Animalelor IVETS -ASPA IVETS sunt:

Rugăm locuitorii Oraşului Panciu să ne aducă la cunoştiinţă (foto cu telefonul transmis pe numărul Primarului Oraşului Panciu) ori de câte ori observă persoane care abandonează câini fără stăpân pe teritoriul Oraşuluii Panciu .

Tel. 0246.707.400,0722.376.888 – Corina BĂICOIANU

e-mail: office@aspaivets.ro

Cererile de revedincare şi adopţie se transmit pe mail la adresa indicată, iar Asociaţia pentru Supravegherea şi Protecţia Animalelor IVETS -ASPA IVETS va aduce gratuit animalul solicitat, persoanei care îl revendică sau doreşte să îl adopte.